Určitě máte doma několik kabelek a nyní Vám poradíme, jak se o ně starat tak, aby stále vypadaly jako nové. Možná se budete divit, ale i to, jak jejich uskladňujete, ovlivňuje jejich vzhled a životnost.

 

1. Impregnace

3 tajné tipy, aby Vaša kabelka vyzerala ako nová

Kůže je velmi trvanlivá, ale vyžaduje opravdu velkou pozornost. Je to přírodní materiál, jehož přirozenou vlastností je to, že stále pracuje a přes póry nasává prach, nečistoty a vlhkost. Ihned po zakoupení byste ji měli impregnovat k tomu určeným přípravkem (podle druhu kůže) v podobě spreje, nebo krému. I pro jiné materiály existují impregnační přípravky a doporučujeme, abyste si Vaše módní kousky impregnovali opravdu pravidelně. Nezapomeňte ani na zip. Občas ho promažte, například včelím voskem, vyhnete se tak zrezivění a zip bude stále jako nový.

 

2. Mytí a čištění

Kabelky vyrobené z látky, filcu a podobných materiálů můžete jednoduše omýt vlažnou mýdlovou vodou a potom je nechte pomalu a řádně vysušit. Nikdy je neodkládejte do skříně, nebo do uzavřeného prostoru pokud jsou jen trochu vlhké. Po umytí a důkladném vysušení znovu aplikujte impregnační sprej nebo krém.

 

3. Uskladnění

Po každém použití ji vyprázdněte a vytřeste z ní všechny drobky a špínu. Dbejte na to, abyste z ní odstranili i částečky mejkapu a dalších kosmetických produktů, ty je dobré nosit ve zvláštním sáčku, čímž ochráníte i její vnitřek. Nakonec ji zavěste na nějaký háček, nebo položte na polici tak, aby si udržela svůj tvar. Před uložením ji můžete vložit do látkového sáčku, které chrání před prachem a případným slunečním světlem.